Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Twierdza.org - Forum :: Topic: Rabunek złomiarzy na Forcie VI (3/3)

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 85

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/menu/helper.php on line 84

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309

Warning: Attempt to modify property 'Array' of non-object in /libraries/joomla/registry/registry.php on line 342

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 214

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 226

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 230
Architektura militaris. Opisy i dokumentacja fortyfikacji. Nasze relacje z eksploracji, odkrycia, niewyjaśnione zagadki. Pamietaj, że każda informacja jest cenna!

TOPIC: Rabunek złomiarzy na Forcie VI

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1695

  • robertox
  • robertox's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 110
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
Atak jeszcze a pro po kaski , w m Neple jest zabytkowa kapliczka w parku a w niej freski wymagają konserwacji która kosztuje coś ponad milion i co panie Leonie myśli pan ze Wójt tak lekką rączką da taka kasę rada zatwierdzi , jak kolejka w MOPS, konserwator da a co jest grane widać . Więc zadam panu pytanko skąd wziąć środki na takie cele , pisać projekty ano po co tak za free , przecież są od tego urzędnicy a w ogóle po co się starać rosły krzaki i ok nie widać było , zawsze to po cichu można w nich było bełta obalić (patrz podwórko w forcie VI ławeczka stoliczek ) :laugh: Jak widać na tym forum i wspomnianej prochowni Terespol inicjatywa jest tylko trzeba czasami wsparcia. Podejrzewam gdyby padło hasło karczujemy jakieś krzaczory by coś odsłonić pokazać to ludzie by poszli ale znajda się i tacy którzy powiedzą A PO CO , podwórko nie moje . Nie sadzi pan że zachwiana jest tu definicja własności dobro narodowe, własność prywatna w tym konkretnym wypadku wszyscy się podpierają definicją jaka komu w danej sytuacji pasuje. Po wtór jeśli mamy coś robić tylko na pokaz , to nie róbmy wcale , jeśli coś uda się zrobić to ok i tu są też mieszane uczucia i co pan myśli ze nie słychać głosów po 3 maja ze w prochowni był jubelek dla wybranych " a po co tam tyle napoi po co kanapeczki , a oficjele no to impra" i co pan na to ?
The administrator has disabled public write access.

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1696

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Czytam ten wątek i co raz to bardziej ogarnia minie zwątpienie i obym był złym prorokiem, ale wydaje mi się, że te szyny na swoje miejsce nie wrócą. Na przykładzie Pana Leona widać to najlepiej, co jest najważniejsze (papierki). Bez obrazy Panie Leonie, ale podobnie jak Admin odniosłem wrażenie, że jest Pan typowym urzędnikiem, który zamiast konkretnej pomocy oferuje lekturę ustawy. Skoro Pan się na tym zna, mógł Pan zamiast tych porównań do kierowców wózków widłowych, czy rajdowych napisać, co taka dokumentacja zawiera, co kolejno powinno się załatwić, gdzie itp.
Co do przepadku mienia sprawców kradzieży to również nie do końca jest tak jak Pan pisze?
Przepadek mienia przedmiotów służący do popełnienia przestępstwa to taka trochę dłuższa droga a z tego, co wiem mienie, które ulega przepadkowi idzie do kieszeni skarbu państwa.
Teraz z innej beczki psioczycie Panowie na Konserwatora trochę i może słusznie, ale teraz sobie wyobraźcie, co by się tam działo gdyby nie było tych pieczarek. Zobaczcie jak wyglądają koszary obronne w Kobylanach wstawiałem na forum fotki z przed kilku lat. Ja osobiście wolę, aby tam rosły pieczarki niż ma ten fort wyglądać tak jak w Kobylanach.
Przynajmniej nie biegają po nim oszołomy z kilofami, którzy rozwalają mury, bo sobie ubzdurali, że coś tam znajdą.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: admin

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1697

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Podsumowując:
1. Trzeba się skontaktować z właścicielem. Jak coś to proszę o info na PW.
2. Ustalić czy są w ogóle te szyny, gdzie są oraz czy i kiedy można je wykorzystać do ewentualnej rewitalizacji.
3. Rozpocząć papierkową robotę. Z "urzędowym" wsparciem chyba ciężko :dry:
Last Edit: 11 years 11 months ago by admin.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1698

  • robertox
  • robertox's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 110
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
Witam ! Brawo Aloszak ale pieczarkarnia nie rozwiązała problemów a wręcz przeciwnie . Tu i na innych forach piszemy jak zachowują się ludzie w lasach w parkach narodowych , miejscach pochówków . Ty wiesz i ja wiem iż są ludzie którym nawet mogiły poległych nie są święte ,w parkach narodowych pokopane jamy po pas , lasy śmiecie i doły Pisałem o Małaszewiczach , powiem ci że się nie dziwię bo jest allegro widzą jakie są ceny myślą jak ci złomiarze a znajdę gąsienicę i będę sprzedawał ją po kawałku a jaki zysk !:evil: Jest popyt i jest podaż. Jeśli spotka cię leśnik, strażnik przyrody jak na ciebie będzie patrzył jak na tego oszołoma . Forty były rozkradane i są do puki ktoś nie podejmie decyzji o ogrodzeniu terenu.Jeśli chodzi o pozostałe to będziemy cierpieć wszyscy bo oszołomy będą szukały skarbów . Co do ludzi to widzisz niby wiedza jest wszystkich pouczają ale tak nie do końca . Tu my mamy trochę związane ręce bo to jest własność prywatna , a właściciel no wiesz nie będzie latał za papierkami jeździł na sprawy on ma biznes . Postępowanie sądowe hmm nie życzę nikomu by załatwiał sprawy z nimi . Polska jest chyba w czołówce krajów o fatalnej wydolności sądownictwa . Konserwator jest osobą powołaną z ramienia tego kraju by miał piecze nad ochroną zabytków , obojętnie jakich tu też przykład Jak byś mieszkał w starym domu i chciałbyś przeprowadzić remont to byś wtedy zobaczył że trzeba kilo soli zjeść , a ile kontroli byś miał z kawałek deski czy belki. A tu ze tak to określę w majestacie prawa pod okiem dzieją się rzeczy co najmniej dziwne. Nie mam nic do innego wykorzystania tych obiektów mamy przykłady na to w Polsce, jest knajpka , muzeum, nie wiem miejsce spotkań grup zainteresowań i ok nie zwala się czegoś by nowe budować . A w innych krajach inna bajka ale tak słodko to też nie jest np katakumby Paryża . Do czego zmierzam , czym innym jest wstawienie nap kraty (co opisałem ) na oryginalne zawiasy i zamknięcia czym innym jest zamurowanie , czy zmiana fasady . Panowie jeśli nikt nie będzie naciskał na właściciela konserwator nie da mu konkretnych terminów itp to on nie będzie szukał pomocy tu bezpłatnej u innych po prostu to oleje jeśli nikt nie będzie się tym interesował to to zostanie zapomniane , jeśli nikt nie będzie patrzył na to co robią ludzie do tego powołani z ramienia państwa to to zostanie zniszczone . Wykorzystanie potencjału ludzi takich jak tu (nie mówię tu o sobie ) to inna sprawa powtarzam za innymi w jedności siła i chyba nie są to rewolucje a jeśli to niech ja będę tym gorszym oszołomem !:)
The administrator has disabled public write access.

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1699

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Robertox wiem jak wygląda sprawa remontu starej chałupy przez osobę prywatną często zdarza mi się rozmawiać z właścicielami dawnych dworków i nie tylko, bo często i nawet starych zwykłych drewnianych domów, które zostały uznane za zabytkowe. Też mi się nie podoba sytuacja w Łobaczewie, ale zastanawiam się, co jest lepsze pozostawienie tych obiektów całkiem bez opieki, czy dać im minimum tj np pieczarki.
Powiadasz ogrodzić, a ja mówię, że żadne ogrodzenie nie powstrzyma złodzieja, natomiast złodzieja,mogą odstraszyć kręcący się ludzie np. w pieczarkarni. Inna sprawa, że Łobaczew to własność gminy a obiekt jest dzierżawiony. Też uważam, że Konserwator powinien interweniować w tej sprawie. Może nie widział tego, co my i dlatego jest jak jest, w końcu to jeden człowiek, który się nie rozerwie a teren będący pod jego opieką jest całkiem spory. Nie myślcie, że to mój jakiś znajomy i dlatego go bronię nic z tych rzeczy (raptem raz tego Pana spotkałem w swoim życiu), staram się spojrzeć na to z innej strony, konserwator musi walczyć z urzędnikami, którzy najchętniej by się pozbyli wszystkich obiektów zabytkowych, bo dla nich to kłopot. Np.: w sprawie rozkopania baterii w Kobylanach bardzo ładnie zareagował, jak tylko otrzymał sygnał o takim fakcie i dzieło zniszczenia powstrzymał i jak widzicie budynek, który powstał został przesunięty w inne miejsce. Staram się po prostu patrzeć na wszystko realnie i bez emocji, bo tylko w ten sposób można coś zdziałać.

Admin szyny jako dowód w sprawie mogą być zabezpieczone:
1. Na komisariacie Policji. Lub zabezpieczone tam gdzie zostały znalezione np.: na złomowisku, czy jakimś podwórku (nie znam szczegółów więc zgaduje) z uwagi na kłopot np.: z transportem.
2. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności przez Policję tj: sfotografowanie opisanie itd. Zostały wydane właścicielowi.
Co do wykorzystania ich nic nie zrobisz bez zgody właściciela, bo nikt Ci nawet nie udzieli takiej informacji gdzie one są tym bardziej Policja nie zdradzi takich danych.
A więc najważniejsze to znaleźć kontakt do właściciela i z nim rozmawiać, właściciel z całą pewnością wie gdzie są szyny. Dopiero potem jak będzie zgoda właściciela, z konserwatorem aby projekt objął swoją opieką ( przynajmniej tak mi się wydaje ).
Last Edit: 11 years 11 months ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: robertox

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1701

  • robertox
  • robertox's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 110
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
Jak zwykle trafne odpowiedzi miło ze ludzie myślą podobnie jeśli trochę się różnimy to w ostateczności więcej z tego pożytku niż nieszczęścia :lol: Hej tylko nie pomyśl ze ci cukruję ale tak jak wcześniej pisałem lubię rozmowy z ludźmi rozsądnymi bo za bardzo nie mam chęci udowadniać ze nie jestem camelem z sachary:laugh: Sprawa się rozwija i ok trzymam kciuki by coś wyszło i się trochę staram .
The administrator has disabled public write access.

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1709

  • robertox
  • robertox's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 110
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
Witam ! Zadałem sobie trud i odnalazłem właścicieli fortu , przyznam byłem w błędzie na początku, okazuje sie ze właścicielem jest inna osoba ten który wykorzystuje fort jako magazyn jest dzierżawcą . Z panami spotkałem się dziś przed chwilką co mogę powiedzieć ? Deklaracja pomocy została przyjęta bardzo ciepło takie wrażenie odniosłem ! Myśleli oni o rewitalizacji sami byłem pierwsza osoba która złożyła im deklarację pomocy w swoim imieniu i wszystkich tu zainteresowanych . SZYN WŁAŚCICIEL NIE MA , MA JE PROKURATURA , NIE POINFORMOWANO GO ILE ODZYSKANO I GDZIE JE SKŁADUJĄ . Wie ze nie wszystkie , poinformował mnie ze pan konserwator był na kontroli po kradzieży ale wniosków pokontrolnych im nie dostarczył . Na fortach światła brak w znalezieniu agregatu właściciele też będą partycypować, poza tym pełna współpraca w tym temacie . Zostawiłem swoje namiary . Ja jak widać nie odpuszczam !!! . JEŚLI KOGOŚ SWOIM DZIAŁANIEM OBRAZIŁEM PRZEPRASZAM . Wierzę w ludzi , tu się nie zawiodłem , ze swojej strony powiem jeszcze ze spotkam się z karz dym kto w tej sprawie chciał by pomóc . Panowie przygotujmy materiały poczekajmy na ruch prokuratury (oby był szybki ) nie wiem zapytajmy . Czekam na propozycje !!!!!!!!!!!!!!
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: admin

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1714

  • robertox
  • robertox's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 110
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
Panowie i panie sprawki w tym temacie idą trochę do przodu i ok . Pytanie do wszystkich , i propozycja koordynacja naszych działań tz pojedynczych osób . Sprawa dość pilna SZUKAMY GOŚCIA KTÓRY POPRAWI BĄDŹ ZATWIERDZI PROJEKT , COŚ MĄDREGO NAPISZE DORADZI . Myślę ze budowlanka wystarczy , lub bióra które zrobi to za free. To dla pana konserwatora :) Jak tu przeczytałem są ludzie nasi ziomkowie którzy są w Polsce w innych miastach , popytajcie tym samym po mórzcie myślę że sprawa tego warta !!! Naprawdę sprawy posuwają się do przodu i to mnie bardzo cieszy.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1716

  • Leon
  • Leon's Avatar
  • OFFLINE
  • Nowicjusz
  • Posts: 8
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Z tymi szynami to chyba nie jest za różowo, dostałem sygnał że szyny są w...... Warszawie (pod Warszawą?) w punkcie zbornym skupu złomu firmy P.H."DROP" Zbigniew Chwedoruk. Czy zostały odseparowane od reszty towaru idącego do huty tego nie wiem.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: admin, robertox

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1717

  • robertox
  • robertox's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 110
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
Ja jutro będę wiedział coś więcej , ale jeśli tak to powinni komuś postawić zarzut paserstwa myśląc tak jak urzędnik. I jeśli to prawda to sory ale rzecznik policji z Białej Podlaskiej kłamał w świetle kamer i fleszy prasy zobaczymy na dzień dzisiejszy na razie dzięki Leon i za to wiem że są nie wszystkie ale które są i czy są będę wiedział w dniu jutrzejszym . Firma czy firmy które nabyły kradziony towar ponoszą odpowiedzialność prawną prawie taką samą jak sprawcy , nie robią łaski ze odseparują towar . Ci kolesie dali dowody i zeznali na którym punkcie sprzedali , owszem można powiedzieć ze się nie wiedziało ale z tego co wiem element infrastruktury kolejowej nie są przyjmowane od tak sobie a w szczególności szyny to takie tłumaczenie traci sens . Będę pierwszą osobą która będzie się tego domagać , dla mnie osobiście szefostwo tych firm powinno dołożyć wszelkich starań by to wróciło tam gdzie jego miejsce ze tak to określę z czerwoną wstążeczką. Jeśli my będziemy za słabi w starciu z firmami postaramy znaleźć sobie sojuszników . Sa takie programy ja exspres reporterów uwaga sprawa dla reportera ktoś odpowie ktoś się tym zainteresuje. Jestem laikiem ale gołym okiem widać ze szyny były cięte i to nie w profesjonalny sposób , a czy ktoś się nad tym zastanowił ze może pochodzą one ze szlaku , z urządzeń odpowiedzialnych za ruch i bezpieczeństwo pasażerów . To my w tym kraju mamy wszyscy odczynienia ze stadem baranów . Za tysiąc zł mogą stracić życie i zdrowie postronni ludzie potnijmy piłkami szlak Berlin -Moskwa oddajmy na złom tylko w pociągu niech będą ci ludzie którzy takie rzeczy kupią To już nie jest śmieszne to jest straszne . Leon w tym momencie przyznaję ci rację ZCIĄGNĄĆ SKÓRĘ NIE TYLKO KASĘ Z TAKICH FIRM . Wiem ze to utopia ale naprawdę im dalej w las tym więcej drzew ale reklama dla takiej firmy WOW :evil: :evil:
Last Edit: 11 years 11 months ago by robertox.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1719

  • robertox
  • robertox's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 110
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
Witam ! Niestety ze smutkiem potwierdzam info Leona co do firmy też . W takim przypadku szyny na pewno nie wrócą na swoje miejsce Rzecznik wprowadził nas wszystkich w błąd , dał nadzieję a rzeczony towar znalazł się na 100% w Martenie którejś huty . W chwili obecnej moja propozycja jest taka by zastanowić się co dalej tu konieczne wydaje się spotkanie osób zainteresowanych , po drugie nadanie sprawie biegu ale właśnie w świetle kamer i to ogólnopolskich GINIE COŚ JEDYNE W EUROPIE a my nie zrobimy nic ? Mamy osoby winne nimi zajmie się sąd ale jest firma , właściciel reklamuje się tu imieniem i nazwiskiem dopuszcza tym samym do takich rzeczy i tak jakby uchodzi mu to płazem . Tak jak pisałem wpadną na pomysł wytnijmy trochę szyn a co tam , bo mamy zbyt i kaskę to jeśli nikt na to nie zareaguje to mogą ucierpieć ludzie . Na skupach złomu też nie ma ludzi którzy nie wiedzą co robią bo to bezsens myślenia szyny znikąd się nie biorą tylko z PKP a z mojej wiedzy wynika ze sprzedają ale z kwitami a nie od tak sobie . Znów tak jakby stoimy w miejscu :evil: , bo co czekamy aż firma coś zrobi jeśli nie zrobiła nic , to teraz zrobi ? Pobożne życzenia , jeszcze większe korowody z konserwatorem . :evil:
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: admin

Odp: Rabunek złomiarzy na Forcie VI 11 years 11 months ago #1721

  • robertox
  • robertox's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 110
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
Dzięki przyjaciołom z Terespol net . publikacja na ich stronce Bardzo wielkie dzięki . Szanowni państwo , mimo ze na razie pozornie nic się nie dzieje to tak nie jest . Szukamy pomocy u ludzi życzliwych nam i sprawie . Temat rozpropagowany został po innych forach poświęconym fortyfikacjom w Polsce. Dzięki temu rozpropagowałem trochę nasze forum (admin mam nadzieję ze się nie obrazisz) , Sprawą też zainteresowałem stowarzyszenia które działają na rzecz fortyfikacji . Co oprócz tego , tak na wszelki wypadek szukamy szyn podobnych , ja przejechałem skupy złomu , patrzę po wsiach czasami są słupki z podobnych . Sprawa jest o tyle trudna ze tak na oko brak jest nam 30m Tu apel do ludzi zatrudnionych w PLK wy też popatrzcie . Nie mam okazji spotkać w m Terespol jednego z panów dyrektorów PKP , wiem iż ten człowiek nigdy nie szczędził pomocy dla słusznej sprawy mieszka w W-wie . Teraz okaże się ze jestem świętokradcą ale podobne szyny służą jako słupki w ogrodzeniu cmentarza ale ich demontaż nie wchodzi w grę . Każda informacja na pewno będzie wykorzystana , pomoc bardzo mile widziana. Link do Terespol net www.terespol.net/czy-fort-odzyska-swoj-dawny-wyglad/
Last Edit: 11 years 11 months ago by robertox.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.090 seconds

baner laplander