Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Twierdza.org - Forum :: Topic: Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. (1/1)

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 85

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/menu/helper.php on line 84

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309

Warning: Attempt to modify property 'Array' of non-object in /libraries/joomla/registry/registry.php on line 342

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 214

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 226

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 230
Architektura militaris. Opisy i dokumentacja fortyfikacji. Nasze relacje z eksploracji, odkrycia, niewyjaśnione zagadki. Pamietaj, że każda informacja jest cenna!

TOPIC: Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie.

Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. 9 years 6 months ago #2070

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Dzisiaj pokusiłem się o sprawdzenie jeszcze jednego miejsca, o którym wiedziałem, że znajdują się tam dawne umocnienia Twierdzy Brzeskiej. Obiekt znajduje się w środku wsi Lebiedziew po prawej stronie drogi nr 816 jadąc z Terespola do Dobratycz. Całość porastają wysokie drzewa i bardzo gęsta roślinność, dotarcie do obiektu możliwe jest przez prywatne podwórka lub od strony Wału Międzyfortowego.

DSC00129.JPG


1_2014-10-18.JPG


Widok na las, w którym znajduje się obiekt od strony Wału Międzyfortowego.

2_2014-10-18.JPG


Widok na las, od strony prywatnego podwórza i drogi nr. 816.
Last Edit: 9 years 6 months ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.

Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. 9 years 6 months ago #2071

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Obiekt z całą pewnością wzniesiony przez budowniczych twierdzy zbudowany na planie koła otoczony dość głęboką fosą około 3 - 4 metrów głębokości i szerokości około 10 metrów, chociaż nie widać tego dobrze na zdjęciach z powodu gęstej roślinności.
Ponieważ w dniu dzisiejszym zbadałem tylko obrzeża fosy, gdyż czasu zabrakło to nic więcej na temat tego obiektu nie mogę powiedzieć. Z całą pewnością obiekt warty uwagi i poświęcenia czasu na wyprawę gdyż otaczające go gęste krzaczory mogły go uchronić przed zniszczeniem pomimo bliskości zabudowań.

3_2014-10-18.JPG


4_2014-10-18.JPG


5_2014-10-18.JPG
Last Edit: 9 years 6 months ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: admin

Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. 9 years 6 months ago #2072

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Na wiosnę byłem tam. Wycieto trochę drzew i krzaków i było i od strony wału można było się w miarę swobodnie dostać. Łatwiej jest oczywiście od strony drogi ale bateria przylega do prywatnej posesji, przez którą trzeba przejść.

Bateria przypomina kształtem umocnienia "Kolonii Dobratycze" i "Struga". Kształ owalny, wyższy wał od czoła, skazamatowany wał główny, dzidziniec i wał w części szyjowej. Niestety betonowe kazamaty nie zachowały się. W wale można jednak dostrzec resztki betonowej konstrukcji schronu. Dobrze widoczne jest natomiast ziemne obwałowanie.

Teren jest eksploatowany przez właściciela. Na miejscu schronu stoi bliżej niezidentyfikowana konstrukcja ;)

Nie eksplorowałem terenu bardzo dokładnie więc na pewno coś ciekawego moze tam jeszcze wyjść :)
The administrator has disabled public write access.

Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. 9 years 6 months ago #2073

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Wał czołowy

03-DSC03313.JPG


04-DSC03314.JPG


Część komunikacyjna

05-DSC03315.JPG


06-DSC03316.JPG


07-DSC03317.JPG
The administrator has disabled public write access.

Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. 9 years 6 months ago #2074

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Dziedziniec. Widok w kierunku wału głównego. Współczesne konstrukcje.

08-DSC03318.JPG


09-DSC03319.JPG


12-DSC03322.JPG


14-DSC03324.JPG
The administrator has disabled public write access.

Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. 9 years 6 months ago #2075

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Dziedziniec. Widok w kieruku szyji.

10-DSC03320.JPG


11-DSC03321.JPG
The administrator has disabled public write access.

Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. 9 years 6 months ago #2076

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Resztki kazamat.

13-DSC03323.JPG


15-DSC03325.JPG
The administrator has disabled public write access.

Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. 9 years 6 months ago #2077

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Widzę admin, że mnie wyprzedziłeś ja również miałem zamiar zbadać to wiosną bo teraz za dużo zieleni, ale powiedz ta dziwna konstrukcja, która tam została zbudowana. Jak widzę na zdjęciu przed częścią zadaszoną znajduje się jakiś stary beton pokryty mchem czy to nie jest przypadkiem jakaś oryginalna pozostałość baterii?
Last Edit: 9 years 6 months ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.

Jeszcze jedna Bateria w Lebiedziewie. 9 years 6 months ago #2078

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Raczej nie, choć na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie. Nie byłem tam zbyt długo i dokładnie wszystkiego nie obejrzałem ale z tego co pamietam to współczesne konstrukcje. Z epoki zachowały się fragmenty ścian ukryte w wale , trochę gruzu, tyle zobaczyłem.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.064 seconds

baner laplander