Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Twierdza.org - Forum :: Topic: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? (3/8)

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 85

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/menu/helper.php on line 84

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309

Warning: Attempt to modify property 'Array' of non-object in /libraries/joomla/registry/registry.php on line 342

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 214

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 226

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 230
Architektura militaris. Opisy i dokumentacja fortyfikacji. Nasze relacje z eksploracji, odkrycia, niewyjaśnione zagadki. Pamietaj, że każda informacja jest cenna!

TOPIC: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ?

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #682

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030199.JPG

Ide cały czas wzdłóż rowu, ani śladu w nim wody, a z tego miejsca widać obiekty które mnie interesują.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #683

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030212.JPG


P4030201.JPG


P4030200.JPG

Na całej swojej długości rów ma dwie przerwy, powstałe w wyniku działalności rolniczej i w rejonie tych przerw (przejazdów) na pola, w tych miejscach jego głębokość znacznie się zmniejszyła
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: EUGENE

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #684

  • EUGENE
  • EUGENE's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 295
  • Thank you received: 25
  • Karma: 2
Krajobrazy na zdjęciu są fantastyczne. A wszystko dlatego, nawet wczesną wiosną - nie zielone: trawy, liści, że wiele ukryć się przed śledczymi. Dzisiaj pogoda była po prostu cudowna. Po raz kolejny - rodzaj rowu - super!
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #685

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030215.JPG


P4030213.JPG

W pobliżu naszej konstrukcji trapezowej jest następna przerwa i w tym miejscu rów wyraźnie skręca
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #686

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030220.JPG


P4030219.JPG


P4030217.JPG

Im bliżej trapezu tu bardziej gęste krzaczory i trudniej cokolwiek dojrzeć.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #687

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030210.JPG

Na początku wskazywałem wam na foce archiwalnej, dziwne obiekty, które mogą być poddziemnymi :) no i dzisiaj penetrując gęste krzaczory natrafiłem na coś takiego, ponieważ za dużo w środku było wody nie mogłem dokładniej zbadać co to takiego.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: admin

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #689

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030209.JPG

W pierwszej chwili myślałem, że to studnia jakaś. Ale dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się stwierdziłem, że ta studnia ma dziwne zaokrąglone sklepienie i nie jest okrągła.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #697

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030221.JPG


P4030218.JPG


P4030211.JPG

ale wracając do tematu naszego rowu. Im bliżej trapezu tym trudniej go dostrzec a to za sprawą rośliności i działalności rolniczej człowieka
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #698

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030233.JPG


P4030224.JPG

jego ślady i kształt możemy dostrzec przy samym trapezie i jak przypuszczam dochodził on do tych właśnie dwóch dziwnych białych kształtów w tylnej lewej części trapezu
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #699

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030175.JPG


P4030232.JPG

A więc czy to jest przypadek że Fort L jest połączony rowem z tą dziwną trapezową konstrukcją której przeznaczenia nie znamy ?
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #700

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030153.JPG


P4030152.JPG

Choć podczas dziśejszego wyjazdu dowiedziałem się kilku rzeczy, to również przynosi mi on znowu kolejne zagadki których nie mogłem rozwiązać z powodu wody, lub chociaż trochę przybliżyć się do ich rozwiązania.
Jakby choć i ta w niewielkim lasku w pobliżu Fortu L znajduje się dość spory wykop w ziemi kształtem może przypominać baterię podobną do tej w kol.Dobratycze ale woda znowu staje na przeszkodzie aby to dokładnie sprawdzić.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #701

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Wspaniała robota Aloszak!

Chyba jedną zagadkę rozwiązałeś :) - RÓW - wygląda rzeczywiście na łącznikowy pomiędzy fortem a tym "czymś". Na zdjeciu archiwalnym go nie widać, bo mógł być ukryty.

Fajnie, że odkryłeś ten betonowy obiekt - terez na wiosnę to ostatnia szansa, żeby jeszcze coś tam dostrzec. W lecie wszystko zginie wśród drzew i krzaków.

Te obiekty są dodatkowo intrygujace ze wzgledu na ich dziwne zróżnicowania tj. na stosunkowo niewielkim obszarze są rózne konstrukcje ziemno - betonowe.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #702

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
aloszak wrote:
P4030153.JPG


Choć podczas dziśejszego wyjazdu dowiedziałem się kilku rzeczy, to również przynosi mi on znowu kolejne zagadki których nie mogłem rozwiązać z powodu wody, lub chociaż trochę przybliżyć się do ich rozwiązania.
Jakby choć i ta w niewielkim lasku w pobliżu Fortu L znajduje się dość spory wykop w ziemi kształtem może przypominać baterię podobną do tej w kol.Dobratycze ale woda znowu staje na przeszkodzie aby to dokładnie sprawdzić.

W tym rejonie było naprawdę sporo różnych pozycji. Teren jest spory i zapewne kryje jeszcze dużo obiektów - niestety najszęście już zatartych pzrez czas. Jak sam zauważyłeś prawie każda grupa drzew, czy górka moze coś ciekawego kryć ale to dobrze :cheer:
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #705

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Najbardziej mnie intryguje w tej chwili oczywiście moje betonowe znalezisko, które mam nadzieje, że nie okaże się jeszcze jedną rozwaloną studnią lub zwykłym szambem, bo już wcześniej jedną pozostałość studni lub czegoś podobnego do studni znalazłem (foto z poprzedniego wyjazdu)
P3120077.JPG

. Tym razem nie mogłem się do tego zbliżyć, bo nasiąknięta ziemia wodą po prostu się zapadała i osuwała do środka, nawet nie mogłem się zbliżyć, aby sprawdzić grubość tego betonowego sklepienia, a nie miałem ochoty na kąpiel w lodowatej wodzie. Co ciekawsze za pierwszym razem, gdy tam byłem tego po prostu nie widziałem, co prawda teren jest tak rozległy, że miałem prawo tego nie zauważyć, ale także całkiem możliwe, że to właśnie wiosenne roztopy spowodowały zapadnięcie się ziemi i w efekcie odsłonięcie tych betonowych fragmentów.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 2 weeks ago #708

  • EUGENE
  • EUGENE's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 295
  • Thank you received: 25
  • Karma: 2
Bez wątpienia, ukrywając pod ziemią pozostałości betonowych umocnień. Jeden ze sposobów sprawdzenia - kopać z łopatami. Albo idź z wykrywaczem metali - w obecności zbrojenia ma szansę znaleźć coś. Najpewniejszym sposobem, aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania - za pomocą dokumentów archiwalnych, które przetrwały do naszych dni. Wszystkie fortyfikacje powstały projekt obiektu, opracowany przez inżynierów prowadzących czasu. Wielki problem - znaleźć zachowanych rysunków i schematów. Fakt, że budowa fortów i innych budowli nadal aż do sierpnia 1915 roku. I z tego powodu, wiele projektów utracone, ponieważ nie mieszczą się w archiwum. Są to dokumenty, które można znaleźć obecnie w archiwach Muzeum twierdzy brzeskiej. Ale dostęp nie jest wolny. I nie fakt, że nie będzie znaleźć coś naprawdę cenne dla fortów.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.066 seconds

baner laplander