Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Twierdza.org - Forum :: Topic: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola (2/3)

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 85

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/menu/helper.php on line 84

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309

Warning: Attempt to modify property 'Array' of non-object in /libraries/joomla/registry/registry.php on line 342

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 214

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 226

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 230

TOPIC: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1486

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Wszystko bardzo ciekawe Alosza. Terespol zyskał prawdziwą atrakcję, która może się wpisać trwale w obraz miasta :)

Zwróćcie uwagę na układ torów wąskotorówki na zdjęciu z pomnikiem - skręcają w obecną ul. Kodeńską (dawną drogę do fortu VI) :cheer:
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1487

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
W korytarzu tym Pan Niczyporuk pokazał mi taką ciekawostkę cegła z ros. Literami i datą 1911.


ce1P2250051.JPG
Last Edit: 12 years 1 month ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1488

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Zgadza się admin dokładnie tory prowadziły do fortu VI w Polatyczach.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1489

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Pan Niczyporuk również opowiedział mi o problemach, na jakie natrafiają podczas swoich prac. Jednym z nich jest woda na zdjęciu tego wąskiego korytarza widać kałuże.
A te fotki celowo wstawiam, aby widać było, że Ci Panowie naprawdę ciężko pracują.

aP2250064.JPG


bP2250049.JPG


cP2250057.JPG
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1490

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Jeszcze jedną ciekawostką jest, że prochownia ma 4 takie okiennice natomiast w projekcie było ich więcej w trakcie budowy, właśnie zmniejszono ich liczbę do 4. Ale ślady po zamiarze większej ilości zostały.


b1P2250068.JPG


na drugim zdjęciu dobrze jest widoczny ślad na ścianie po planowanych okiennicach

b2P2250073.JPG



b4P2250071.JPG


Okiennice widziane od środka planowana, której nie wstawiono i wstawiona.

b3P2250059.JPG


b6P2250066.JPG


A to już okiennica widziana w Sali Laboratorium

b5P2250065.JPG
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1491

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Do prochowni doprowadzona była bocznica kolejowa.


boczP2250074.JPG
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1492

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
No i na zakończenie dla ukazania różnic w konstrukcji Prochownia w Kobylanach.
Mam nadzieję, że was mój mały pokaz zadawala. A po więcej ciekawostek odsyłam na wycieczkę do Terespola.

P2250114.JPG
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1493

  • EUGENE
  • EUGENE's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 295
  • Thank you received: 25
  • Karma: 2
Boljshoe spasibo, aloszak za foto.

A chto za chelovek - Pan Niczyporuk? Mozhno podrobnej.;)
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1494

  • EUGENE
  • EUGENE's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 295
  • Thank you received: 25
  • Karma: 2
aloszak wrote:
W korytarzu tym Pan Niczyporuk pokazał mi taką ciekawostkę cegła z ros. Literami i datą 1911.


ce1P2250051.JPG

BLK - BREST-LITOWSK KREPOSTJ
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: aloszak

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1495

  • EUGENE
  • EUGENE's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 295
  • Thank you received: 25
  • Karma: 2
Hochu otmetitj, chto prodelana ogromnaja rabota! :)

Ja - voshischen sostojaniem pogreba v Terespole :woohoo:
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1496

  • EUGENE
  • EUGENE's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 295
  • Thank you received: 25
  • Karma: 2
aloszak wrote:
Do prochowni doprowadzona była bocznica kolejowa.


boczP2250074.JPG

Drugie foto estj kolejki? ;)
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1497

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Eugene odpowiadając na Twoje pytania kolejno.
Pan Niczyporuk jest jedynym z miłośników, którzy pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków starają się zadbać o Prochownie tyle wiem, gdyż tyle mi ten Pan o sobie powiedział jak go o to zapytałem.
Drugie Twoje pytanie odnośnie innego zdjęcia bocznicy, nie zrobiłem gdyż zagadałem się z Panem Niczyporukiem i po prostu zapomniałem.


P2250076.JPG

A to zdjęcie słupka, które chyba już wstawiał admin. Tak celem wyjaśnienia skąd się tu wziął i dlaczego. Słupek był ustawiony nad Bugiem, a ponieważ był uszkodzony złamany został tutaj przytargany, oryginalnie jest wyższy
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1498

  • EUGENE
  • EUGENE's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 295
  • Thank you received: 25
  • Karma: 2
aloszak wrote:
gP2250030.JPG

Maketj delal Pan Niczyporuk?:huh:
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1499

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
:( Eugene na to pytanie nie znam odpowiedzi, nie przyszło mi do głowy na miejscu aby o to zapytać kto zbudował makiety. Ale nie dziwcie się temu, bo ten Pan zasypywał mnie naprawdę dużą dawką równie ciekawych informacji.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Konferencja - Kamienie milowe w historii Terespola 12 years 1 month ago #1500

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
EUGENE wrote:
Maketj delal Pan Niczyporuk?:huh:
Makietę pewnie wykonał p. Andrzej Lipowiecki, który jest znanym terespolskim modelarzem i jednocześnie jednym z miłośników, którzy zajęli się prochownią. Pan Lipowiecki "od zawsze" tj. od kiedy pamiętam :) budował modele i prowadził różne kółka, warsztaty modelarskie etc.np. [url=hhttp://mokterespol.com/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=67]Pracownia Modelarska w MOK Terspol[/url]
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.120 seconds

baner laplander