Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak zwiedzać twierdzę?

Jak zwiedzać twierdzę? 7 lata 11 miesiąc temu #1382

• jurasz
  • jurasz Avatar
  • Nowicjusz
  • Oklaski: 0
Czołem!
Nigdy nie zwiedzałem twierdzy Brześć; interesuję się nieco fortyfikacjami.

Proszę mi podpowiedzieć, jak ugryźć ten temat? Chce przyjechać z rodzinka, mam nieco czasu (kilka godzin, więc chcemy sobie pokazać to co najciekawsze, najlepiej zachowane, najcenniejsze). Co zobaczyć? czy jest jakaś mapa (dla mnie to podstawowe narzędzie) z precyzyjnym naniesieniem obiektów twierdzy?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi udzielone laikowi :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Jak zwiedzać twierdzę? 7 lata 11 miesiąc temu #1384

• admin
  • admin Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 9
Cześć Jurasz!

Na początek polecam przejżeć dokładniej stronę aby temat nieco ogarnąć. Wszystkie niezbędne informacje na pewno znajdziesz :) Najszybciej ale najogólniej zorientujesz się w temacie TUTAJ.

Opisy wielu obiektów twierdzy na terenie przedmościa terespolskiego znajdziesz w dziale Architektura Militaris. Szczegółowe mapy terenu (na wielu jest zaznaczona cz.obiektów) znajdziesz w dziale Downloads

Jak już coś cię zaiteresuje konkretniej :laugh: to szczegółowe informacje, ciekawostki, tajemnice :dry: o danym obiekcie znajdziesz na pewno na forum. Zapraszam!

Odp: Jak zwiedzać twierdzę? 7 lata 11 miesiąc temu #1385

• jurasz
  • jurasz Avatar
  • Nowicjusz
No dobra, wszędzie tam już byłem wcześniej:) .

Co byś polecił? Postaw sie w mojej sytuacji: wpada taki laik jak ja, nigdy tej Twierdzy nie widział, jest przytłoczony jej wielkością. Do jakiego obiektu podjechać/ podejść?

Mapy- jest jakaś z zaznaczonymi obiektami? Bo te do pobrania są jak rozumiem topograficzne (ogólne, bez naniesionych obiektów).

Odp: Jak zwiedzać twierdzę? 7 lata 11 miesiąc temu #1386

• admin
  • admin Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 9
Najczęściej odwiedzane są forty stałe, bo są najwieksze i ładne :) Na początek będą na pewno najbardziej interesujące.

Polecam fort VII k. wsi Łobaczew. Dojazd bardzo dobry carską drogą. Wszelkie betonowe budowle są tutaj odkryte i można podziwiać ich masywność. Teren jest odsłonięty (nie porośnięty) więc się ładnie prezentuje panorama. Do/na poszczególnych obiektów (poza koszarami) można wejść.

Zdecydowanie lepiej prezentuje się fort VI na pograniczu Terespol/Lebiedziew. Tutaj zachowały się zarówno ziemne, jaki betonowe umocnienia. Teren tego fortu jest jednak własnością prywatną (moze być zamkniety wjazd) ale właściciel pozwala na zwiedzanie (poza koszarami, w których ma jakieś magazyny :dry: )

Poza tymi fortami polecam odwiedzenie dwóch prochowni: w Terespolu (k. cmentarza na terenie GS-u) i Kobylanach (przy trasie k. zajazdu Pod Dębami. W środu jest bar). Vis a vis zajazdu, za trasą są Koszary piechoty. Bardzo fajny obiekt do zatrzymania się i zobaczenia.

W kilka godzin raczej wiecej nie uda się zobaczyć ale, jak starczy czasu to można zobaczyć forty II linii w Koroszczynie (dojazd droga gruntową) oraz w Kobylanach.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurasz

Odp: Jak zwiedzać twierdzę? 7 lata 11 miesiąc temu #1387

• EUGENE
  • EUGENE Avatar
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 2
Estj smysl posetitj samu Citadelj v Breste.:)

V RP interesno uvidetj fort lit.O ;)

Odp: Jak zwiedzać twierdzę? 7 lata 11 miesiąc temu #1388

• Mariusz
  • Mariusz Avatar
  • Specjalista
  • Otrzymane podziękowania: 23
  • Oklaski: 3
Możesz też wejść tutaj. Wpisać w wyszukiwarkę po prawej stronie nazwę interesującego Cię fortu. Na mapie naniesione są prawie wszystkie forty nalężące do Twierdzy Brzeskiej.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 11 miesiąc temu przez Mariusz.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurasz

Odp: Jak zwiedzać twierdzę? 7 lata 11 miesiąc temu #1389

• jurasz
  • jurasz Avatar
  • Nowicjusz
Wielkie dzięki!
Jak widzę twierdza ma spory, niewykorzystany turystycznie potencjał. Może ktoś światły się kiedyś pokusi o zrobienie z tego prawdziwego produktu turystycznego. Wtedy tacy znawcy, pasjonaci jak Wy powinni zostać wykorzystani- jako konsultanci/ twórcy tego produktu, a potem oczywiście realizatorzy tej inicjatywy.

Pod rozwagę; zapładniajcie (to do miejscowych) swoich samorządowców takim pomysłem. I teraz i przy kolejnych wyborach.
Czas generowania strony: 0.102 s.

baner laplander