Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Twierdza.org - Forum :: Topic: Wyjazd na Białoruś do Brześcia (1/1)

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 85

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/menu/helper.php on line 84

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309

Warning: Attempt to modify property 'Array' of non-object in /libraries/joomla/registry/registry.php on line 342

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 214

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 226

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 230

TOPIC: Wyjazd na Białoruś do Brześcia

Wyjazd na Białoruś do Brześcia 13 years 9 months ago #275

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
hej, mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie podróży za wschodnią granicę tj. do Brześcia.

Czy ostatnio coś się zmieniło może w zakresie formalności wyjazdowych tj. czy nadal trzeba wyrabiać wizę turystyczną w ambasadzie etc. A może jest jakiś mniej skomplikowany sposób?

Ponadto, może jakieś praktyczne wskazówki dot. samego pobytu w Brześciu - ja byłem tam ostatni raz daaawno temu.
The administrator has disabled public write access.

O:Wyjazd na Białoruś do Brześcia 13 years 9 months ago #282

  • Rusłan
  • Rusłan's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 133
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Wiza nadal potrzebna, do wyrobienia w kilka godzin w Białej Podlaskiej w konsulacie na Sitnickiej. Nic poza tym. Często tam jeżdżę, mogę zorganizować przewiezienie autkiem z Terespola do Brześcia, oczywiście za free ;)
Kiedy się wybierasz? :)
The administrator has disabled public write access.

O:Wyjazd na Białoruś do Brześcia 13 years 9 months ago #284

  • Rusłan
  • Rusłan's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 133
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
admin napisał:
może jakieś praktyczne wskazówki dot. samego pobytu w Brześciu
Co konkretnie masz na myśli?
Zostajesz na noc? Jedzenie? Restauracje? Komunikację?
Brześć się w ostatnich latach zmienił ogromnie, trochę szkoda... :( Nawet Park im. Lenina przemianowali na '1 maja'...;)
The administrator has disabled public write access.

O:Wyjazd na Białoruś do Brześcia 13 years 9 months ago #287

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Rusłan napisał:
Co konkretnie masz na myśli?
Zostajesz na noc? Jedzenie? Restauracje? Komunikację?
Brześć się w ostatnich latach zmienił ogromnie, trochę szkoda... :( Nawet Park im. Lenina przemianowali na '1 maja'...;)
Może się wybiorę jeszcze w tym roku, choć nie wiem kiedy. Ważna dla mnie jest kwestia noclegu tam 1-2 dni - gdzie najlepiej, bo znam tylko hotel Inturist :)
Transport mam, a jedzenie to nie problem chyba. Mówisz, że realia się zmieniły - jak kwesti tzw. bezpieczeństwa dosłownie i w przenośni przy uprawianiu wolnej turystki na Białorusi.
The administrator has disabled public write access.

O:Wyjazd na Białoruś do Brześcia 13 years 8 months ago #328

  • Rusłan
  • Rusłan's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 133
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Jakoś mi umknął ten wątek, wybacz!
Bezpieczeństwo - jest jak najbardziej bezpiecznie. Do turystów odnoszą się naprawdę dobrze! Nigdy nie spotkałem się nawet z niechęcią, a pieszo przemierzałem po południowej Białorusi setki kilometrów i nie raz spałem w namiocie rozstawionym obok przystanku autobusowego...
Raz tylko zostałem zabrany z takiego przygodnego 'noclegu' przez milicję, ale to było dla mojego dobra, bo jak mi powiedzieli w okolicy organizowana była obława na jakiś miełkich zbiegów z okolicznego aresztu ;) Bezpieczniej niż na komisariacie nie śpi się nigdzie ;)

Hoteli w Brześciu jest sporo. W internecie znajdziesz wszystkie info. Najtańsze są te położone blisko Brześcia, albo sanatoria. Ale w takim wypadku należy liczyć się ze stratą czasu na dojazd do miasta...
Jedzenie to najmniejszy problem, w sumie żaden...
Transport miejski i podmiejski działa bardzo dobrze i kosztuje kopiejki. Taksówki również nadal miło nas zaskoczą śmiesznymi sumami za przejazdy ;)

Generalnie uwielbiam to miasto i namawiam do odwiedzin! ;)
The administrator has disabled public write access.

O:Wyjazd na Białoruś do Brześcia 13 years 8 months ago #338

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Z tego co słyszałem mają być ułatwienia w ruchu przygranicznym tzw. piesze przejście.
Pytanie tylko kiedy?
The administrator has disabled public write access.

O:Wyjazd na Białoruś do Brześcia 13 years 8 months ago #343

  • Rusłan
  • Rusłan's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 133
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
:laugh: Mówią o tym od lat, a rozmowy nasilają się szczególnie przed wszelkimi wyborami ;)
My już nawet decydentów nie słuchamy i wizy robimy nawet roczne jak tylko się da... Ja na krótkie wypady (poniżej 48h) jeździłem przez dwa lata na wizie rosyjskiej... ;)
Projekt i tak zakłada, że możliwość takiego przekraczania granicy będą miały osoby zameldowane w ściśle określonej strefie na ścianie wschodniej i mieszkające tam powyżej 3 lat...
Aha, od razu mówię, że mrówką nie jestem i po paliwo do Brześcia też nie jeżdżę ;)
The administrator has disabled public write access.

O:Wyjazd na Białoruś do Brześcia 13 years 6 months ago #489

  • colin
  • colin's Avatar
  • OFFLINE
  • Kandydat
  • Posts: 47
  • Karma: 0
Mozna zrobić wyjazd grupowy. Wiza wtedy jest tańsza bo grupowa ok 10 euro od głowy.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.075 seconds

baner laplander