Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Twierdza.org - Forum :: Topic: Pytania do 'starożyłów' o tereny nas interesujace! (1/1)

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 85

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/menu/helper.php on line 84

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309

Warning: Attempt to modify property 'Array' of non-object in /libraries/joomla/registry/registry.php on line 342

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 214

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 226

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /libraries/kunena/external/nbbc/nbbc.php on line 230
Historia z twierdzą w tle. Ślady wydarzeń historycznych, komentarze, ciekawostki oraz to co nie wyjaśnione - zagadki i tajemnice...

TOPIC: Pytania do 'starożyłów' o tereny nas interesujace!

Pytania do 'starożyłów' o tereny nas interesujace! 13 years 7 months ago #408

  • Rusłan
  • Rusłan's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 133
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Ostatnio przeglądając forum zacząłem zapisywać sobie pytania jakie chciałbym zadać starszym mieszkańcom Terespola i okolic w związku z Twierdzą, Przedmościem, mostami itp.
Co trzy głowy to nie jedna, więc może też zechcecie pomóc w układaniu 'baterii' pytań jakie moglibyśmy zadać?
Liczę na Wasze propozycje! :)
The administrator has disabled public write access.

O:Pytania do 'starożyłów' o tereny nas interesujace! 13 years 7 months ago #416

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
Pytani nr.1
Czy widzieli gdzieś w rejonie fortów tory kolejowe a jeżeli tak to gdzie?
Pytanie nr.2
Jak wyglądały w okresie przedwojennym drogi, no i to co mnie nurtuje od dawna to takie słupeczki jak na fotkach czy one były wzdłuż drug fortecznych masowo czy tylko sporadycznie, ewentualnie w jakim okresie mogły być ustawione.
P6130105.JPG
P6130106.JPG


Pytanie nr.3
Jakie Forty były wykorzystywane przez wojsko w okresie miedzywojennym
Last Edit: 13 years 7 months ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.

O:Pytania do 'starożyłów' o tereny nas interesujace! 13 years 7 months ago #435

  • Rusłan
  • Rusłan's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 133
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Dzięki, pytania dopisałem, zdjęcia wydruczyłem... ;)
Co do słupków, to przypomniało mi się, że jako gówniarze znaleźliśmy słupki z niemieckimi oznaczeniami. Dokładnie w okolicy Wyspy Granicznej:
Nowy_obraz.jpg
The administrator has disabled public write access.

Znaki terenowe itp. 13 years 5 months ago #514

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Uwaga. W związku z rozwojem wątku o znakach terenowych przeniosłem posty o "słupkach", które pojawiły się tutaj do odrębnego tematu tj. Znaki terenowe.
Znaków, słupków itp. w terenie jest trochę i tam można się będzie podzielić i zdobyć informacje o nich.


Mam nadzieję, że będzie czytelniej, a Rusłan się nie obrazi i dalej będzie nam zarzucać historie od "Starożyłów' :cheer:
Last Edit: 13 years 1 month ago by admin.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.052 seconds

baner laplander