Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Historia z twierdzą w tle. Ślady wydarzeń historycznych, komentarze, ciekawostki oraz to co nie wyjaśnione - zagadki i tajemnice...

TEMAT: Nieznane stanowisko w Malaszewiczach Pd.

Nieznane stanowisko w Malaszewiczach Pd. 6 lata 7 miesiąc temu #556

• Rademenes
  • Rademenes Avatar
  • Nowicjusz
  • Oklaski: 0
W okolicach Malaszewicz Poludniowych znajduje sie dla mnie nieznane stanowisko. Doprowadzone sa tam dwa nasypy ( byc moze byly tam tory ). Nie bylem tam kilka lat, ale pamietam znajdowaly sie tam otwory przez ktore mozna bylo wskoczyc do srodka. Czy byla tam jakas bateria? Moze ktos wie cos na ten temat?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Nieznane stanowisko w Malaszewiczach Pd. 6 lata 6 miesiąc temu #557

• admin
  • admin Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 9
Witaj Rademenes, najlepiej jakbyć wrzucił mapkę z dokładniejszą lokalizacją tego miejsca. A najlepiej fotkę :silly:
Z opisu wnioskuję, że były tam jakieś elmenty betonowe? :silly:

Odp: O:Nieznane stanowisko w Malaszewiczach Pd. 5 lata 8 miesiąc temu #1381

• Mariusz
  • Mariusz Avatar
  • Specjalista
  • Otrzymane podziękowania: 23
  • Oklaski: 3
Kilkakrotnie zastanawiając się nad tym tematem doszedłem do wniosku, że masz na myśli nasypy zbiorników przy ujęciu wody. Są tam otwory przez które można wskoczyć do środka.
DSC01997_2011-10-09.JPG

Owszem jest też nasyp(zaznaczony na zdjęciu poniżej) którędy obecnie przebiega droga do pompowni. Być może kiedyś były tam tory, ale nic mi na ten temat nie wiadomo.
Po stronie południowej jest też inne miejsce z dwoma nasypami widocznymi do dziś, które układają się w kształt trójkąta. Znajdowała się tam nawrotnica wagonów (odwracano wagony w przeciwną stronę do kierunku jazdy). Tam jednak żadnych otworów nie ma.
Załączniki:
Czas generowania strony: 0.183 s.

baner laplander