"Twierdza Brzeska" Władimira Bieszanowa

Admin włącz .

twierdza brzeska bieszanow Nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się niedawno książka pt. Twierdza Brzeska. Autorem książki jest znany pisarza rosyjski Władimir Bieszanow. Jego książka odpowiada na najtrudniejsze i "niewygodne" pytania. Jest to pierwsza pełna kronika historyczna twierdzy Brzeskiej.

Most do Europy?

Kresy24.pl włącz .

most do cytadeli brzeskiej Mieszkańcy Brześcia już dwa lata temu rozpoczęli przygotowania do bezwizowego przekraczania granicy polsko – białoruskiej. 12 lutego 2010 Minister Spraw Zagranicznych Białorusi i Polski podpisali w Warszawie umowę o małym ruchu granicznym. Dokument zakładał, że mieszkańcy obszarów przygranicznych obu krajów będą mogli przekraczać granicę w celach kulturalnych lub rodzinnych.

Prace archeologiczne przy "Baterii Kobylany"

Admin włącz .

Bateria kobylany prace archeologiczne Jak informowaliśmy już na forum, archeolodzy rozpoczęli prace przy pozostałościach baterii "Kobylany". Prace mają związek z prowadzoną inwestycją gminną tj. budową Ratusza, w poblizu której znajduje się zabytek. Celem archeologów jest inwentaryzacja obiektu, który niestety po zakończeniu prac może zostać rozebrany.

Tajemnice Twierdzy Brzeskiej. Rajd rowerowy

Admin włącz .


bialski klub rowerowyBialski Klub Rowerowy organizuje dwudniowy rajd rowerowy (14-15 kwietnia), którego głównym punktem, a właściwie punktami będzie zwiedzanie fortyfikacji Twierdzy Brzeskiej w rejonie Terespola. Uczestnicy rajdu wezmą udział w imprezie pt. "Tajemnice Twierdzy Brzeskiej", w ramach której będą mogli zwiedzać fortyfikacje w towarzystwie przewodników z Koła Miłośników Historii i Fortyfikacji z Terespola. Planuje się m.in. zwiedzanie Prochowni w Terespolu oraz wycieczki po fortach w Łobaczewie, Kobylanach i Polatyczach. Dla uczestników przewidziano niespodziankę.

baner laplander