Kamienie milowe w historii Terespola

Admin włącz .

Plakat - konferencja (źródło: www.mokterespol.com) Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu zapraszamy mieszkańców Terespola i okolic na konferencję pt. ,,Kamienie milowe w historii Terespola” organizowaną w ramach XIX Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbędzie się w dniu 18 września br. w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu, ul. Sienkiewicza 27. Rozpoczęcie godzina 16.00. Około godziny 19:00 uczestnicy konferencji udadzą się do terespolskiej Prochowni, gdzie zostanie wygłoszony ostatni referat pt. Budowa Twierdzy Brzeskiej – jej wpływ na losy miasta, który będzie połączony ze zwiedzaniem zabytkowego obiektu oraz wystawą eksponatów historycznych.

W programie referaty:

  1. Lokacja miasta, czasy świetności za Jana Jerzego Fleminga – mgr Justyna Sowa;
  2. Powstanie Przetwórni Owocowo-Warzywnej i jej dalsze losy do czasów zamknięcia – mgr Wanda Kuśnierek;
  3. Zagłada Żydów terespolskich w okresie II wojny światowej – student UMCS Dominik Sobol

Około godziny 19:00 uczestnicy konferencji udadzą się do terespolskiej Prochowni, gdzie zostanie wygłoszony ostatni referat pt. Budowa Twierdzy Brzeskiej – jej wpływ na losy miasta Andrzej Lipowiecki, Karol Niczyporuk, będzie on połączony ze zwiedzaniem zabytkowego obiektu oraz wystawą eksponatów historycznych.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, Urząd Miasta Terespol, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Towarzystwo Przyjaciół Historii i Fortyfikacji w Terespolu

baner laplander