Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/application/application.php on line 481
Twierdza.org - Forum :: Topic: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? (2/8)

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309

Warning: Attempt to modify property 'Array' of non-object in /libraries/joomla/registry/registry.php on line 342
Architektura militaris. Opisy i dokumentacja fortyfikacji. Nasze relacje z eksploracji, odkrycia, niewyjaśnione zagadki. Pamietaj, że każda informacja jest cenna!

TOPIC: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ?

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #635

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
3c.JPG


3b.JPG


3a.JPG


2_2011-03-17.JPG

Adminie zdaje się że Eugene ma rację zaznaczone przeze mnie obiekty były chyba jednak częścią Fortu L, teraz gdy Eugene wstawił foto fortu Z, zaczyna mi wszystko pasować ( chodzi mi tu o różne pozostałości w terenie). Jedyna różnica to ta że budowa Fortu Z była bardziej zaawansowana w porównaniu do Fortu L, dlatego obiekty które zaznaczyłem mogą sprawiać wrażenie jakby oddzielnych konstrukcji.
Ale dzięki zdjęciu fortu Z potwierdzają się moje przypuszczenia o których nie będę na razie pisał bo nie mam całkowitej pewności. Dodam kilka fotek.
Cały ten lasek to różne pozostałości głównie ziemne.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #636

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
5_2011-03-17.JPG

To nasz trapez widziany z boku, po drzewach można ocenić jego wysokość, no i oczywiście wszech obecne cegły.
Last Edit: 13 years 1 month ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #637

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
14a.JPG

Lewy tylny róg trapezu w głębi widoczna bateria kol. Dobratycze
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #638

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
15.JPG

Tył trapezu z widocznym za nim elementem który oznaczyłem jako 1 na archiwalnej fotce
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #639

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
16.JPG

Rów melioracyjny? Trochę dziwny bo dookoła pełno wody, na polach zapadałem się po kostki w błocie, a tu w rowie sucho, ciekawe?
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #640

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
16a.jpg

Ale co ciekawsze spójrzcie na to Foto satelitarne gdzie się ten rów zaczyna i dziwnym zbiegiem okoliczności biegnie do Fortu L
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #641

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
Bez wątpienia są to jakieś elementy umocnień być może rzeczywiście skomunikowane rowem łącznikowym z fortem L. Niewykluczone, że rów ten był pierwotnie zakryty. Trzeba by się przyjżeć dokładniej czy to nie jest aby rów meliracyjny :)

Pozostałości betonowe oraz ceglane wskazują, że ten obiekt miał jakieś specjalne przeznaczenie wymagające miejscowego wzmocnienia betonem i cegłą. Z drugiej strony, w tym okresie cegły czerwonej do umacniania już raczej nie używano.
Nasyp ziemny jest rzeczywiście intrygujący i jest raczej elementem o chrakterze obronnym/przesłaniającym. Od strony zapola nic szczególnego nie widać (choć nie byłem tam). Nie widać też w nim pozostałości betonowych kazamat, co by mogło wiele wyjaśnić. Nie widać też stanowisk strzeleckich tak jak np. na wale piechoty, który jest niedaleko za główną drogą.

Co do fortu Z to zobacz trochę tutaj
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #642

  • admin
  • admin's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 472
  • Thank you received: 54
  • Karma: 9
aloszak wrote:
Rozkadobiektw.jpg

1.Z lewej strony za trapezem widoczne ziemne konstrukcje
2.Trapez jakie mógł mieć zastosowanie ? Po co sobie zadano tyle trudu aby usypać taką konstrukcję?
3.Wykop jakiś, czy wejście?
4.Tu trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć pośrodku tego białego kwadracika widoczny jest szary półokrąg z dwoma kwadracikami (jakby oknami)
5.Biały Prostokącik z czarnym kwadracikiem jakby wejście?
6.Okrąg, jakby duży zbiornik?
Cały ciąg dziwnych konstrukcji z których do dzisiejszego dnia zachował się tylko trapez i pagórki za jego tylną ścianą. Na tym zdjęciu wyłapałem jeszcze kilka innych ciekawostek ale o tym innym razem.
Obiekty z prawej strony wyglądają na wzomcnione betonem/cegłą stanowiska. Dlaczego jednak każde jest inne?
Ciemne plamy wyglądają faktycznie, jak wejścia być moze do ukrytego rowu/poterny. W wale ziemnym też jest jakiś ciemny punkt z prawej strony - co powiecie na teorię, że coś pod tą ziemią jest :cheer:

Teren wokół mógł zostać bardzo zmieniony w wyniku eksploatacji rolniczej. Być może część znalazła się poniżej obecnego poziomu gruntu
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #643

  • EUGENE
  • EUGENE's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 295
  • Thank you received: 25
  • Karma: 2
Bardzo podoba mi się forum. Wiele zdjęć i wykresów. Teraz nadeszła wiosna i rozpocząć nowe badania.
Odpowiedź na pytanie fortu lit. Z:
Oto ciekawy link na Fort
community.livejournal.com/brest_by/176457.html

Wiele z metalu, w przeciwieństwie do fortów w Polska!
Fort nie został ukończony do końca, ale przeżył. Ponadto, istnieją bunkry wokół fort, wybudowany w latach 1940-1941.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: admin

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #644

  • EUGENE
  • EUGENE's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 295
  • Thank you received: 25
  • Karma: 2
Oto szczegóły: Fort " Z " (d.Mitki) zbudowany Captain VK Manokhin, pokryte kolejowych do Kijowa i był ogień z łuku Bug do przewodu pokarmowego Kowel. Miała ona na planie prostokąta w centralnej tablicy, koszar, bunkrów, chronione przez warstwy 6-metrowy Side, duży caponier podłączony do koszar Poterna. Cechą tego fort był fakt, że Poterna nie odbywa się w centrum i bocznymi oraz caponier miał strzelnice artyleryjskie tylko na jednej stronie. Fort został zaprojektowany dla nowoczesnych i dużych protivoshturmovuyu artylerii kalibru, gdyby nie. Wzmocnienie otoczony szeroki rów głęboki, ale nie z przodu, które mezhdufortovoy wału i stanowiska baterii, która trwała przez ponad 2 km na wschód.

Możesz znaleźć odpowiedzi na pytania. W 1914/15. baterii artylerii zostały zbudowane nie w forty. Jeśli obiekt nie był częścią fort, a następnie jest kierowany do systemu jako oddzielnej baterii. Zwróć uwagę, że p.oporu się fort wciąż niedokończony, a obiekt - jest gotowe lub prawie gotowe.
Last Edit: 13 years 1 month ago by EUGENE.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 1 month ago #645

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
powFortZ.jpg

Admin jak zwykle mnie wyręczył, ponieważ to Ty napisałeś pierwszy to ja już tylko dodam wczoraj pisałem, że mam pewne przypuszczenia ale nie chcę pisać bo nie mam pewności. Otóż też podejrzewam, że te dziwne obiekty to jakiś podziemny kompleks. A dzisiaj pobawiłem się zdjęciem z Fort Z i po wyostrzeniu ukazują się dziwne jakby betonowe kształty na trapezie a właściwie na jego tylnej ścianie, a co ciekawsze w lewym tylnym rogu daje się zauważyć podobny nasyp z wejściem, z prawej strony też coś dziwnego ( patrzcie w kółeczkach). W sumie konstrukcja wygląda tak jakby ktoś na dach wysypał ziemie i ją wyrównał.
Przypadkiem nawet tory biegną w podobnej odległości od tego obiektu, jak w Lebiedziewie.
No ale równie dobrze może to być tylko szum na zdjęciu i widzimy to co chcemy zobaczyć.
Last Edit: 13 years 1 month ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 3 weeks ago #678

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030184.JPG

Niedziele piękna wiosenna pogoda więc ruszamy w teren. Kierunek Lebiedziew-Kolonia Dobratycze.
Last Edit: 13 years 3 weeks ago by aloszak.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 3 weeks ago #679

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030194.JPG

Zaczynam od Fortu w Lebiedziewie mam zamiar min. sprawdzić czy widziany poprzednio przeze mnie rów jest rowem melioracyjnym, więc zobaczcie sami. To jest zarys ziemny Fortu za tymi drzewkami zaczyna się rów.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 3 weeks ago #680

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030197.JPG


P4030196.JPG

A tu na tych dwóch fotkach mamy dziwne rozwidlenie w tym rowie.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Jakie było przeznaczenie tych obiektów ? 13 years 3 weeks ago #681

  • aloszak
  • aloszak's Avatar
  • OFFLINE
  • Profesjonalista
  • Posts: 869
  • Thank you received: 72
  • Karma: 8
P4030198.JPG

Następne skrzyżowanie
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.032 seconds

baner laplander